Posted in

Újra megszólalt a nyilvánosság előtt Bangó Sándor, a Szőlő utcai gyermekotthoni ügy koronatanúja, aki határozottan visszautasította azokat a vádakat, miszerint

Újra megszólalt a nyilvánosság előtt Bangó Sándor, a Szőlő utcai gyermekotthoni ügy koronatanúja, aki határozottan visszautasította azokat a vádakat, miszerint 4 millió forintot kapott vagy ígértek volna neki a Fideszre nézve terhelő nyilatkozataiért.

A feltételezett pénzről szóló állítások azt követően kaptak szárnyra, hogy Pócs János fideszes parlamenti képviselő közzétett egy videót Kiss Márió volt intézeti nevelővel, amelyben egy kompromittálónak szánt hangfelvételt is lejátszottak. Bangó és a Kontroll alapítója, Magyar

Márton egyaránt leszögezték, hogy a felvételen nem a koronatanú hangja hallható, és az ügy hiteltelenítési kísérlete miatt ügyvédjükkel rágalmazás, valamint hamis hangfelvétel nyilvánosságra hozatala miatt tesznek feljelentést a politikus és a volt nevelő ellen.
Bangó Sándor részletesen beszélt az eljárás jelenlegi állásáról és a mentális állapotáról is.

Elmondása szerint a hatóságok korábban már kétszer is 9-10 órán keresztül hallgatták ki az ügyészségen, ahol keresztkérdésekkel vizsgálták a szavahihetőségét. Bár a poligráfos hazugságvizsgálatot vállalta, az végül adminisztratív és alkalmassági okok (többek között az alacsony érzelmi intelligencia megállapítása) miatt meghiúsult.

A tanú elárulta, hogy jelenleg rokonai tartják el, Juhász Pétertől pedig pénz helyett jogi segítséget kapott. Beismerte azt is, hogy az online térből érkező bántó kommentek lelkileg rendkívül megviselik, és a traumák hatására korábban többször is kárt tett magában.

Az ügyben a következő mérföldkövet egy július 9-én esedékes elmeorvosi szakértői vizsgálat jelenti majd. Bangó Sándor kijelentette, hogy a szakvélemény elkészültét követően, minden médiumot és politikai szereplőt kihagyva, a saját döntése alapján a saját TikTok-oldalán fogja közvetlenül nyilvánosságra hozni az ügyben szereplő „Zsolti bácsi” valódi nevét.